Чимало таких функцій під силу і фітнес-браслету, але з огляду на потужнішу апаратну начинку та набагато більший функціонал смартгодинники користуються все більшою популярністю. Навіть попри вищу вартість. Що ж можуть такі гаджети із погляду тих, хто займається спортом чи просто полюбляє фізичну активність?
Відстеження фізичного стану
Навіть якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, після значних навантажень можливість контролювати базові показники на кшталт частоти пульсу чи артеріального тиску — це корисно. Це дає змогу оцінити, чи варто продовжувати тренування, або пора зупинитися та відпочити.

Але смартгодинник вміють більше: вимірювати рівень стресу чи навіть насиченість крові киснем. Флагманські моделі від провідних виробників здатні навіть знімати кардіограму, наприклад, моделі, доступні за цим посиланням: https://www.ctrs.com.ua/ru/smart-chasy/brand-apple/. Особливо корисними такі можливості будуть для осіб із серцевими проблемами, які ведуть активний спосіб життя.
А ось можливість контролювати якість сну буде корисною абсолютно всім. Це і відстеження фаз, і регулювання кінця сну в найбільш відповідну фазу, щоби вранці почуватись бадьоро.
І, звісно, будь-який розумний годинник здатен відстежувати кількість пройдених кроків, спалених кілокалорій тощо. Корисно тим, хто слідкує за своєю вагою.
Програми для спорту
Для найпоширеніших видів спорту навіть бюджетні моделі оснащені спортивними програмами, які можуть відстежувати вашу активність та надавати поради щодо покращення результатів. Маються на увазі біг, спортивна ходьба, плавання, велоспорт, лижі.
Чим дорожчий смартгодинник, тим, зазвичай, більше в ньому всіляких датчиків, у тому числі спеціалізованих, для більш екзотичних спортивних напрямків (дайвинг, екстремальний туризм тощо). Це гіроскоп і термометр, акселерометр та датчик світла, барометр і GPS модуль. Усі ці датчики та модулі допомагають пристрою отримувати точні дані про вашу активність та оточення.

Гаджет здатен вести графік тренувань, нагадувати про їхній початок, стежити за тим, щоби ваш раціон був корисним.
Корисні спортивні застосунки
Є чимало застосунків від сторонніх розробників, які спеціалізуються на відстеженні ваших тренувань:
- Wear OS, відомий застосунок від Google, допомагає слідкувати за серцевим ритмом, фіксувати прогрес ваших спортивних занять, відстежувати, як ви харчуєтеся та спите.
- Ще один додаток від цього ж виробника, Google Fit, також вміє відстежувати вашу активність та показники здоров’я. Вміє аналізувати отримані дані та надавати поради, які будуть мотивувати на покращення результатів тренувань.
- Adidas Running орієнтований на бігунів та тих, хто займається спортивною ходьбою. Застосунок запам’ятовує маршрути ваших забігів із точністю до метра та дає змогу порівнювати графіки із погляду швидкості пересування.
- Sleep as Android, як видно із назви, спеціалізується на відстеженні сонної активності, пропонуючи чимало корисних функцій.
Втім, перерахувати всі подібні застосунки просто нереально.