16 квітня під головуванням першого заступника керівника Житомирської обласної військової адміністрації Наталії Остапченко відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту комплексної програми відбудови території області на період 2024-2030 років.
Про це повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.
Основними принципами програми є людиноцентризм, соціальна справедливість, раціональне просторове планування, забезпечення балансу між розселенням та створенням робочих місць, міська мобільність, інклюзивність, енергоефективність, екологічність, збереження культурного розмаїття та етнічної пам’яті. Програма також спрямована на досягнення Цілей сталого розвитку України до 2030 року.
Наталія Остапченко, перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації, підкреслила, що проект комплексної реконструкції вимагає розробки стратегічних цілей не лише для відновлення інфраструктури, а й для соціальної інтеграції постраждалих громад.
Наталія Остапченко додала: “Програма комплексного відновлення передбачає не лише відбудову зруйнованих та пошкоджених об’єктів регіону, а й постановку стратегічних цілей для трансформації громади та підвищення її конкурентоспроможності. Ці цілі включають модернізацію інфраструктури, залучення інвестицій, цифровий розвиток та підтримку інноваційних проектів, що сприяють створенню сталого середовища для громади”.
Наталія Оставченко також повідомила, що комплексні програми відновлення будуть розроблятися як на державному рівні, так і окремо в кожній територіальній громаді. При цьому комплексні регіональні програми відновлення мають враховувати специфіку регіону та відповідати загальнорегіональним вимогам, зосереджуючись при цьому на розв’язання місцевих проблем.
“Вперше в Україні Житомирська область отримала можливість залучити до роботи експертів Українського науково-дослідного і проектно-вишукувального інституту цивільного будівництва та Польського національного університету, зокрема Навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій. Комплексна програма реставрації буде підготовлена у вигляді електронних документів та зареєстрована в Реєстрі будівельної діяльності. Олександр Чижевський поінформував присутніх про початок роботи над проектом комплексної програми реставрації відповідно до доручення Житомирської обласної адміністрації.
Слід зазначити, що за підготовку проекту програми компанії пана Чижевського було виплачено 4,95 млн грн: 22 січня 2024 року Департамент регіонального розвитку обласної виконавчої влади уклав договір з ТОВ “Науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва України” на підготовку проекту комплексної програми реставрації Житомирської області на період 2024-2030 років. Договір підписано.
Більше новин Житомирської області можете знайти на нашому сайті в розділі “Новини області“