Ці посадовці та їхні спільники “продавали” довідки про непридатність до військової служби. Вартість їхніх “послуг” становила від 3 000 до 5 000 доларів.
У Житомирській області викрили 39-річного голову військово-лікарської комісії, який обіцяв зробити “потрібні” висновки про непридатність до військової служби за винагороду. Лікаря та ще двох його спільників затримали співробітники поліції під час отримання чергової винагороди.
Про це йдеться у повідомленні Головного управління Національної поліції у Житомирській області.
Зазначається, що спільниками відповідальної МСЕК були двоє цивільних осіб, віком 55 та 65 років, які розшукували пацієнтів-військовослужбовців, направлених на комісію для отримання статусу непридатних до військової служби або групи інвалідності. Лікарі низки клінік у Житомирській, Вінницькій областях та місті Києві сприяли та надавали підроблені довідки.
Посередники обіцяли “вирішити” такі проблеми за винагороду від 3 000 до 5 000 доларів США, залежно від фактичної травми, поранення чи захворювання клієнта та “бажаного результату”.
3 квітня військовий медик був затриманий разом зі спільником під час отримання хабара. У них вилучили ще 900 доларів.
“Того ж дня співробітники місцевої поліції провели дев’ять обшуків в офісі, за місцем проживання та в автомобілі підозрюваного. Поліція виявила та вилучила близько 20 000 доларів США та 40 000 гривень, банківські картки, медичні картки, рахунки, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, жорсткі диски та транспортні засоби”, – повідомили у поліції.
Поліція зафіксувала низку інших випадків хабарництва з боку фігурантів справи.
Слідчі органи повідомили лікарю про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Спільнику також інкримінується пособництво у вчиненні злочину (ч. 5 ст. 27 Кримінального кодексу України). Процесуальне керівництво у справі здійснює Житомирська спеціалізована прокуратура. Наразі вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування триває, правоохоронні органи встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до корупційних схем.
Обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Більше корисної інформації можете знайти у розділі Житомир-Інфо.