Камінне село – унікальний геологічний заказник Житомирщини. Знаходиться неподалік села Рудня-Замисловицька Житомирської області. Це мальовниче місце являє собою велике скупчення валунів та каменів різних форм. Вік масиву складає понад два мільярди років, а глибина заглиблення каміння досягає двох кілометрів. Місцевість оповита багатьма легендами та переказами, де навіть у повітрі витає дух старовини. Здається, що камені дійсно володіють цілющою енергійною силою, а місцевість нерозривно пов’язана з містикою та загадковими явищами.
Історія виникнення камінного села
Український Стоунхендж має древню багатовікову історію. Під цією назвою природний комплекс відомий не лише в межах України, а й за кордоном. То як за легендою утворилося Урочище Кам’яне село на Житомирщині? Існує декілька версій щодо його походження. Перша і найвідоміша говорить, що селище утворилося внаслідок розкидання льодовика 20 тисяч років тому. Однак вона не має ніяких наукових пояснень, адже на території масиву не знайдено жодних слідів льодовикових відкладень. Саме ж село розташоване далеко від зони поширення Дніпровського зледеніння. В іншій версії зазначається, що кам’яні брили є залишками підніжжя гірських масивів. Але і це припущення є малоімовірне.
Вчені схились до думки, що Кам’яне село утворене шляхом руйнування гірських відкладень під дією вітру та води. Таким чином, це ніщо інше як останці, що знаходяться в межах Українського кристалічного щита. Внаслідок проведення низки наукових досліджень, цю гіпотезу підтверджено та встановлено зв’язок валунів з корінними породами, що залягають на цій території.
Легенди та байки Кам’яного села
Житомирщина – наймістичніший край в Україні, де з давніх-давен було зафіксовано найбільшу кількість містичних речей. Ніхто до сьогодні не може пояснити чи підтвердити правдивість цієї дивини, проте місцеві мешканці з упевненістю стверджують, що тут дійсно відбувалися загадкові речі. Туристи розповідають, що інколи сюди не просто потрапити. Зайшовши в ліс можна з легкістю заблукати, а якась незвідана сила ніби спеціально збиває зі шляху.
Не дивно, що Кам’яне село має теж велику кількість таких оповідей. Одна легенда розповідає, що колись на території було велике село, де мешкали багачі. Якось однієї сонячної днини туди зайшов бідний чоловік, який попросив хліба у хазяїна великого маєтка. Проте господар будинку лише відмахнувся від нього. Старий чоловік посміхнувся і пішов далі стежкою. Тим чоловіком виявився Господь, який спустився на землю. Він і покарав неввічливих людей – вони перетворились на брили каменів, а на одному з яких залишився слід божий від стопи.
Інша легенда не менш загадкова. На території комплексу начебто відбувалась запекла битва між Богом і Дияволом. Останнього було переможено після довгої напруженої боротьби, він відправився в пекло, а Господь вознісся на небо. Доказом цього є унікальний Камінь Божий, на якому видно відбиток стопи. Вода в озерці неподалік тепла навіть у холодну пору. Вважається, ступити туди неймовірна удача – до здійснення бажань і благополуччя.
У районі заказника до наших днів відбуваються дивні речі. Місцеві жителі стверджують, що вони на власні очі бачили світові кулі, які моментально з’ являлись і так само миттєво зникали.
Це справжнє місце сили та потужної енергетики. Професійні езотерики та люди з магічними здібностями відзначають, що Кам’яне село є порталом сили та зв’язку із Всесвітом. Час, проведений в цій місцевості, летить неймовірно швидко, а торкаючись каміння можна відчути енергетичні струмені.
Тут розміщений дивовижний камінь-компас, який своїми тріщинами вказує на сторони світу, так само як компас. Його ще називають ”камінь-хрест” або ”жертовник” через характерну щілину на чотири частини.
Чортовий розкол іще одне містичне місце. Екскурсоводи пропонують пройти між цими каменями, щоб очистити ауру. Дивовижно, але розкол забирає весь негатив і пророкує щасливе майбутнє.
Цікаві факти по Кам’яне село
1. Кам’яне село знаходиться на території Замисловицького лісництва розміром 15 гектарів.
2. Старожили вірять, що в цих лісах і загинув київський князь Ігор, якого упіймали деревляни та стратили за надто високу ціну данини.
3. Деякі камені нагадують жорна. Ще одна легенда розповідає, що нечисть у цьому місці будувала млин. Одної ночі їх застав голосистий спів півня, який розлякав нечисту силу. А жорна тут залишились до сьогодні.
4. Британський професор Енді Джонс виявив дивні знаки на одному з каменів Стоухенджа, які з’являються лише один раз на рік – у день літнього сонцестояння, 22 червня. У місячну ніч вони починають світитися. Вчений довго займався розшифровкою цих дивовижних каменів і дійшов до висновку, що це своєрідна карта, частина якої вказує на Кам’яне село в Україні.
Також існує припущення, що Стоунхендж і урочище Камінне село нерозривно пов’язані і є платформами для НЛО.
5. Камені не просто у випадковому порядку розкидані лісом. Вони мають певне розташування, тому дехто вважає, що їх пересували наші пращури. Мета цього дійства досі невідома.
6. Розміром камені з невеличкий будиночок або каплицю. Найвищі досягають висоти 4-5 метрів над землею. Вага найбільших варіюється від 20 до 30 тонн.
7. В одному з валунів є щілина, і якщо пройти між нею, людина може омолодитися на кілька років – прямісінько як у казці.
8. Камінне село входить до списку 10 чудес України та є одним з наймістичніших місць.
Камінне село як доїхати?
Доїхати до обраної локації можна кількома способами.
Громадським транспортом варто їхати з Києва потягом до Олевська або з Житомира до цієї зупинки. Далі зробити пересадку на приміський автобус, який прямує до Рудні-Замисловицької.
Власним автомобілем ще простіше дістатись Камінного села. Найкоротший шлях пролягає через Коростень, так званою ”Варшавською трасою”, по якій потрібно повернути в напрямку до Олевська, звідти – до Рудні-Замисловицької. Орієнтовний час в дорозі з Києва – 3,5 години (250 кілометрів).
Камінне село розташоване в самому серці мішаних лісів Житомирщини. Поблизу села немає закладів громадського харчування, тому бажано брати з собою перекус, відправляючись у незвідані краї.
Адреса: Житомирська область, Олевський район, селище Рудня-Замисловська.
Камінне село екскурсія
Щоб побувати у цій колоритній місцевості, варто забронювати тур тривалістю один день Камінним Селом та Дружбівським кар’єром, який розташований поруч. Вартість такої екскурсії становить 1400 гривень. За гарячими знижками можна придбати тур-поїздку ціною 900 гривень.
До ціни входить безкоштовна фото- та відеозйомка місцевості, цікава екскурсія з гідом, транспортне обслуговування, а також страховка.
Камінне село на Житомирщині – одне з найзагадковіших місць України. Це не просто розкидане каміння просто неба, а цілий дивовижний природний комплекс з давньою історією та численними легендами і переказами. Красиві краєвиди та унікальні камені манять туристів щороку приїжджати сюди на відпочинок. Тож поспішайте відвідати заказник, щоб насолодитися чудовою атмосферою та масою позитивних вражень.
Більше про цікаві місця Житомиру читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.