Повноцінний сон, що є запорукою гарного самопочуття та необхідною умовою оптимальної працездатності людини, великою мірою залежить від меблів, які використовуються нею для спання та відпочинку.
Оскільки для таких предметів меблювання найважливішим критерієм є якість, необхідно звертати першочергову увагу на їх виробника. В Україні топовим вважається бренд «Barin House». У каталозі цієї провідної компанії, який можна знайти на сайті barin.ua/krovati/, ліжка представлені з сучасним, стильним і презентабельним виглядом та преміальними експлуатаційними характеристиками.
А як правильно вибрати ліжко для спальні, виходячи з його розмірів, особливостей конструкції, матеріалів, дизайнерської концепції та інших важливих аспектів, розповідається далі.
Стаття зосереджує увагу на головних критеріях моделей таких актуальних меблів для дому та пояснює їх.
Габарити мають значення
Від параметрів вашого спального ложа значною мірою залежить комфортність його використання.

Під час купівлі даного виробу варто врахувати кілька моментів:
- відповідний предмет меблювання не повинен перешкоджати зручному і вільному пересуванню в кімнаті – важливо співвідносити його формат з площею приміщення та іншими меблями в ньому;
- розміри ліжка мають відповідати комплекції тих, хто збирається на ньому спати (прийнятним варіантом двоспальної моделі вважається такий, якщо людина, лежачи, здатна вільно закинути руки за голову і при цьому не заважати тому, хто лежить поруч);
- односпальне ліжко краще обирати з шириною 100 см, полуторне – 150 см, а двоспальне – від 180 до 200 см;
- довжина виробу має перевищувати не менше ніж на 10-15 см зріст користувача.
А під час вибору його висоти слід врахувати вік людини. Вищі моделі вважаються зручнішим рішенням для осіб статечних, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом, а низькі чудово підійдуть для молоді.
Яку форму має комфортне ліжко?
Класичною та найбільш ергономічною геометрією такого предмета меблювання спальні вважається прямокутна.
Вона завжди гармонійно виглядає в інтер’єрі, не залежно від стилю оформлення кімнати. Цього не можна сказати про моделі ексклюзивні, наприклад, що мають форму овалу або серця.
Інші негативні моменти використання ліжок нестандартних форм – складність процесу прибирання в приміщенні та проблеми з підбором постільної білизни.

Види та специфіка основ
У продажу можна знайти моделі, базою яких є гнучкі планки та ламелі. Кожен із відповідних видів має власний запас міцності.
На практиці це означає, що ліжко для спальні повинно мати основу, здатну витримати вагу тих, хто на ньому спатиме. Дамам із пишними формами та джентльменам богатирської статури краще віддати перевагу моделям з дерев’яними, буковими або березовими, ламелами – вони найміцніші й при цьому не позбавлені гнучкості.
Таке рішення з вільною вентиляцією доречне й у тому випадку, якщо в домі чи квартирі мешкають маленькі діти, що полюблять пустувати, стрибаючи на м’яких меблях.
Ламелі пластикові мають порівняно меншу надійність.
Якість виробу засвідчує відстань між цими елементами, не більша ширини однієї планки.
В основи у вигляді листового матеріалу або металевих решіток експлуатаційні якості трохи гірші.

Який каркасом обладнане найкраще ліжко для спальні?
Каркасні елементи даної конструкції – це бічні панелі (царги), ніжки (опори) та спинка. У ліжках модульного типу може бути передбачена додаткова нога.
Наразі в продажу представлені переважно два види ліжкових каркасів. Один із них включає дві спинки та бічні панелі, а другий – спинки та чотири панелі.
Від матеріалів каркасу та добротності його збирання залежить комфортність використання меблів для сну та їх довговічність.
Фахівці рекомендують віддавати перевагу каркасу з натуральної деревини, наприклад, букового брусу та бічними панелями, прикріпленими під кутом 45°. А відповідні елементи конструкції з ДСП та ДВП – бюджетні, але не найкращі матеріали ліжка. Вони викликатимуть скрипіння і скоротять термін служби цього виробу.
Чому варто вибирати модель зі спинкою?
Узголів’я є необхідною складовою меблів для відпочинку й спання. Воно додає виробу додаткової функціональності та зручності. Спираючись на відповідну спинку в позі напівлежачи, зручно читати та переглядати фільми.
Найкомфортнішою для лежання вважається спинка, розташована під невеличким нахилом. Але якщо ліжко встановлене впритул до стіни, можна обійтися і без узголів’я.
Обирайте ліжко, відповідне стилю інтер’єру
Значення для його правильного підбору має загальна стилістика спальні та кольорова гама цієї кімнати.

На думку сучасних дизайнерів, модель низька, на невеликому подіумі або без ніжок – доречний вибір ліжка для спалень у стилі хай-тек або мінімалізм. А трендом, актуальним для завжди популярної класики або етно-стилю, є м’які меблі зі спинкою із шкіри.
Віддавайте перевагу матрацам середньої жорсткості
Наразі виробники пропонують такі елементи комплектації відповідних предметів меблювання з різноманітними наповнювачами.
У продажу можна знайти матраци, наповнені латексом або пінополіуретаном. Всередині них можуть бути пружини, інколи – вата.
Затребуваними є матраци з ортопедичними властивостями. Вони стимулюють процеси кровообігу в тканинах і мінімізують навантаження на хребет. Тому відповідь на питання, яке ліжко найзручніше для сну, очевидна: саме те, що обладнане ортопедичним матрацом без пружин та середньої жорсткості.
Результатом такого розумного вибору стане профілактика болю в спині та спричинене затіканням суглобів відчуття дискомфорту.
Корисні рекомендації
Тим, хто хоче уникнути помилок, придбаваючи цей предмет меблювання для спальної кімнати, варто звернути увагу на поданий нижче перелік аспектів.
- Найдовший термін служби мають моделі з підйомними механізмами на базі газових амортизаторів. Користуватися ними легко й зручно навіть дітям.
- У каркасі важливий не тільки матеріал, а і якість фурнітури та міцність з’єднань. Надійне кріплення – умова відмінних експлуатаційних характеристик м’яких меблів будь-яких.
- Якщо вас цікавить, яке ліжко вибрати, виходячи з віку користувача, враховуйте, що чим людина старша, тим воно повинно бути м’якшим.
- Деякі сучасні моделі комплектуються спеціальним ящиком для білизни. Ця ємність, на відміну від колись поширених ніш знизу, є не лише практичною, але й герметичною та гігієнічною – вона не провокує скупчення пилу.
- Малюкам перших років життя рекомендується спати на матраці завтовшки 2-2,5 см з наповнювачем із жорсткого пінополіуретану.
- Дітям до 12 років найкраще підійде альтернатива з наповнювачем із еластичного латексу середньої жорсткості, а підліткам слід придбавати такі самі моделі, які для дорослих користувачів.
- Худорлявим особам варто обирати сучасні ліжка для спальні тверді, а людям з надмірною вагою найліпше підійдуть, навпаки, м’які моделі, що розраховані на великі навантаження.
- Вдалим рішенням для спалень невеликої площі стануть ці меблі з шухлядами, що можуть замінити громіздку шафу, та підйомними механізмами.
У будь-якому випадку, придбаваючи відповідний предмет меблювання для спальні, не варто економити на його якості. Тому такий товар краще купувати виробництва відомих брендів, що виготовляють меблі сертифіковані, відповідні європейським стандартам.