В Україні є місця, які ні чим не гірші за іноземні аналоги. Одним із таких є Дружбівський кар’єр. Це місце стало відоме всього кілька років тому, коли його зняли з квадрокоптера. А до того часу про нього знали лише місцеві. Розташовується біля селища Дружба в Олевській громаді на Житомирщині. Це туристичний об’єкт, який для багатьох став відкриттям. Дружбівський кар’єр відпочинок, ціна на який тут максимально бюджетна, у спекотну погоду приваблює чималу кількість відпочивальників. У будні на кар’єрі може бути приблизно 100 людей, а на вихідні 500 і більше.
Житомирські Мальдіви – Дружбівський кар’єр
Кар’єр являє собою глибоке озеро з блакитною і чистою водичкою. Його максимальна глибина – 30 метрів, площа – 124 гектари. Як утворився Дружбівський кар’єр? Ще у 1948 році тут почали розробляти видобування каміння для відбудови міста і промисловості. Робили це примітивним способом, наприклад, спочатку розпалювали вогонь, а потім поливали його водою. Через те, що був перепад температур, кам’яні брили лопались, а тоді їх відсовували й вже вручну били на камінь і щебінь. Трохи пізніше розбудовувалося селище Дружба, де більшість людей працювали на кар’єрі. Була прокладена залізниця, побудовані будівлі підприємства. До 80-х років Дружбівський кар’єр «Кварц» став одним з найбільш розвинених у регіоні. Тут видобували пісковик. Проте, з часом підприємство занепало, його будівлі знаходяться практично в напіврозваленому стані. Сам завод був закритий десь у 2015 році.
Всі красиві каньйони, які оточують синє-синє озеро – це є відходи від виробництва. В той час, коли камінь видобували, він починав кришитися, крихти осипалися, з часом їх ставало все більше. Водичка у кар’єрі дуже прозора, а небесно-блакитна через те, що у ній відбивається небо. Не дарма дехто називає це місце Мальдівами або турецьким Паммукале. Вода тут з’явилася природньо, ніхто не заповнював улоговину кар’єру водою. Просто приблизно 30 років тут нічого не видобувають і місце повільно почало заповнюватися водою: талою, дощовою, підземною. Дуже глибоке озеро не має водоростей, очерету, тому тут немає намулу, не гниє органіка. Тому й здається, що озеро – це безмежна морська лагуна.

Воду тут брали для дослідження. Вона повністю відповідає нормам. У ній можна купатися, використовувати для технічних потреб. Тут живуть раки і риба, що є індикатором чистоти.
Навколо кар’єру розрісся красивий ліс, де живуть птахи, плазуни, звірі. А у Дружбівських скелях зручно вмостились ластівки-береговушки. Вони збудували свої нірки прямо у скелях.
Як доїхати на Дружбівський кар’єр?
Для того, щоб дістатися сюди потрібно розуміти, що дороги до самого кар’єру не дуже хороші. Житомирські Мальдіви – як доїхати і дістатися, щоб було зручно? Найкраще, звісно ж, власне авто. Дістатися від Києва можна хорошою дорогою. Це приблизно 235 кілометрів. А далі – гравійкою.
Можна використатися і громадський транспорт. Наприклад, приїхати дизелем з Житомира до міста Коростень. Вже в Коростені пересісти до міста Олевськ. І там вийти на станції «Діброва Олевська». А от від Діброви варто подолати ще 5 кілометрів. Можна пішки, можна позичити у когось велосипед. Від Житомира до кар’єру – 160 кілометрів.
Житомирські Мальдіви: відпочинок, ціни
В’їзд та проживання на території кар’єру безкоштовні. Зазвичай у теплу пору року тут багато людей, адже місце тільки нещодавно стало відомим, тому манить туристів. Багато людей зупиняються тут, щоб пожити кілька днів на природі, у наметах. Це абсолютно безкоштовно. Але потрібно підібрати собі хороше місце, а це буває складно, адже інколи тут надзвичайно людно.

Тут дуже красиво. Можна наробити багато цікавих фото, прогулятися, просто відпочити. Навколо ліс, який додає цьому місцю особливої аури. Тут немає інфраструктури, тому якщо ви любите комфортний відпочинок, то тут вам буде не дуже зручно. Адже з благ цивілізації є лише два «сільських» туалети та підвода, куди можна викидати сміття. При цьому, чимало людей відходи та папір кидають прямо посеред лісу. І туалет, і викидання сміття є безкоштовними.
Місцеві жінки продають на кар’єрі воду, чай, сосиски у тісті і навіть шаурму на мангалі. Також можна взяти на прокат катамаран і поплавати на ньому озером. Кажуть, що з середини кар’єру відкриваються зовсім інші види, ніж з пляжу. Глибина у озері починається дуже різко, тому з дітьми тут варто бути обережними. Є люди, які стрибають із піщаних круч у воду, хтось плаває, пірнає, чимало тих, хто засмагає. Головний пляж досить маленький, тут відверто тісно. Але от, щоб дістатися до нього, потрібно пройти між мальовничих піщаних скель.
На Дружбівський кар’єр зняти житло, звісно, можна. Але не на самому пляжі чи біля води, а у селі Дружба або в навколишніх населених пунктах. Жінки, які продають воду та перекус зазвичай і здають недороге житло.
Якщо ви хочете побачити щось нове, незвичне і отримати приємні відчуття від відпочинку, то обов’язково завітайте на Дружбівський кар’єр.