Якщо ваш гаджет починає гальмувати, повільно відкриваючи нові застосунки та зависаючи, виконуючи вже запущені, можете бути впевненими: це наслідки дефіциту оперативної пам’яті. Така проблема характерна для смартфонів, де встановлено 2-4 ГБ ОЗП. Цього виявляється замало за активного щоденного використання.
Ми розповімо, як оптимізувати використання цього ресурсу, що допоможе пришвидшити роботу пристрою.
Видаліть непотрібні застосунки
Це найочевидніший спосіб позбутися багатьох проблем. Усе, що вам потрібно — проінспектувати список встановлених застосунків. Серед них можуть бути й такі, які працюють у фоновому режимі, займаючи залишки вільної пам’яті. Це стосується будь-яких телефонів, і кнопкових, і смартфонів, які працюють під управлінням Android чи iOs, вибрати які можна тут: https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony-mobilnye-telefony/.

Щоби видалити непотрібний застосунок в Андроїд-смартфоні, потрібно просто утримувати натиснутою його піктограму, а коли з’явиться віконце «Про додаток», тапнути на нього й у новому вікні натиснути на кнопку «Видалити» (для деяких системних застосунків вона може бути відсутня).
На iPhone для цього потрібно в «Налаштуваннях» вибрати розділ «Основні», а далі перейти у вкладку «Сховище». Виберіть непотрібну програму та натисніть кнопку «Видалити застосунок».
Оновлюйте систему та застосунки
Іноді причиною уповільнення роботи пристрою є недоліки програмного забезпечення, тому регулярне оновлення операційної системи та додатків допоможе виправити такі помилки, покращити продуктивність та безпеку використання гаджета.
Для андроїд-телефонів потрібно в Play Market натиснути на іконку облікового запису користувача, вибрати пункт «Керування додатками і пристроями» й тапнути на Кнопку «Оновити всі» навпроти пункту «Доступні оновлення».
Для оновлення системи потрібно в налаштуваннях вибрати вкладку «Система» та пункт меню «Оновлення системи».

Для iPhone такий алгоритм передбачає виклик у налаштуваннях вкладки «Загальні» та пункту «Оновлення ПО». Є можливість активувати автоматичні оновлення чи робити це вручну.
Очищайте кеш браузера та його історію перегляду
Файли cookie, а також кеш браузера пришвидшують завантаження раніше відвіданих сторінок, але вони займають чимало пам’яті. Тому періодично їх варто очищати.
На Android для цього в налаштуваннях застосунків виберіть браузер та натисніть кнопку «Пам’ять», а далі кнопки «Очистити пам’ять» та «Очистити кеш».
Користувачам Айфонів потрібно в параметрах вибрати Safari та натиснути кнопку «Видалити історію та дані сайтів». Якщо ви використовуєте Chrome чи Edge, потрібно зайти у вкладку «Конфіденційність та безпека» та натиснути «Очистити дані веб-перегляду».
Якщо перечислені вище дії не дали потрібного ефекту, можна спробувати скинути налаштування гаджета до заводських, але всі зовнішні застосунки потрібно буде завантажувати повторно. Це, так би мовити, останній шанс зробити телефон таким же швидким, яким він був одразу після придбання.